LİSE TEMA EĞİTİM PROGRAMI

Lise TEMA Eğitim Programı, TEMA Vakfı Eğitim Programları’nın en son düzeyidir. Millî Eğitim Bakanlığı iş birliği ile 2014 yılından bu yana gönüllü öğretmenler tarafından 81 ilde uygulanmakta olan program, bir eğitim öğretim yılı boyunca uygulanabilecek etkinlikleri kapsar. Lise TEMA Eğitim Programı kapsamında tasarlanan etkinlikler, gençlerin doğal varlıkları daha yakından tanımaları, gezegenin nasıl işlediği konusunda merak duymaları, insanların gezegene etkileri üzerine düşünmeleri ve sorunlara çözüm üretme konusunda gönüllü olmaları için fırsat yaratmak üzerine kurgulanmıştır.

Farklı dersler ve kulüp çalışmaları kapsamında uygulanabilecek olan program aynı zamanda gençlerin topluluk içerisinde aktif görev alması için de fırsat vermeyi amaçlamaktadır.

Eğitim programlarını gönüllü olarak uygulamak isteyen öğretmenlerimiz, Eylül - Ekim ayları arasında başvuru yapabilirler. Başvuru yapmak ya da programlar hakkında daha detaylı bilgi almak için İl Temsilcilerimizin, İlçe/Mahalle Sorumlularımızın iletişim bilgilerinin olduğu Temsilci Haritası’nı ziyaret edebilirsiniz.

Lise TEMA Eğitim Programının doğayı tanıyan, doğanın dengelerini gözeten, ekolojik okuryazar bireyler yetiştirmeleri sürecinde öğretmenlerimize yardımcı olmasını dileriz.