ORTAOKUL TEMA EĞİTİM PROGRAMI

TEMA Vakfı Eğitim Programları’nın üçüncü basamağı olan Ortaokul TEMA Eğitim Programı, Millî Eğitim Bakanlığı iş birliği ile 2014 yılından itibaren gönüllü öğretmenler tarafından yürütülüyor. Bir eğitim öğretim yılı boyunca farklı dersler ve kulüp çalışmaları kapsamında uygulanabilen program, çocuklara ekolojik okuryazarlık becerisi kazandırma yolunda, çocukların doğadaki diğer canlılarla empati geliştiren ve günlük yaşamdaki tercihlerinin doğayı nasıl etkilediği konusunda farkında olan bireyler olmalarına katkıda bulunmayı hedefler.

Türkiye’nin 81 ilinde uygulanan, disiplinler arası bir yaklaşımla hazırlanan program, çocukların doğa ile buluşmasına olanak sağlayan etkinliklere ağırlık vererek aynı zamanda doğayla bağ kurmalarını da amaçlar. Program rehberi ortaokul öğretmenlerine yönelik detaylı etkinlik planlarını içerir.

Eğitim programlarını gönüllü olarak uygulamak isteyen öğretmenlerimiz, Eylül - Ekim ayları arasında başvuru yapabilirler. Başvuru yapmak ya da programlar hakkında daha detaylı bilgi almak için İl Temsilcilerimizin, İlçe/Mahalle Sorumlularımızın iletişim bilgilerinin olduğu Temsilci Haritası’nı ziyaret edebilirsiniz.

Ortaokul TEMA Eğitim Programının doğayı tanıyan, doğanın dengelerini gözeten, ekolojik okuryazar bireyler yetiştirmeleri sürecinde öğretmenlerimize yardımcı olmasını dileriz.